Luni, 2017-09-25, 6:21 PM | Bine aţi venit Vizitator

CS LUCEAFARUL 2011 IASI

Principală » 2012 » Aprilie » 10 » VICTORIE CATEGORICA IN DEPLASARE LA JUNIORI A1:CS STEJARUL BARNOVA-ACS LUCEAFARUL 2011 IASI 0-12 (0-6)-IN ETAPA 3-TUR !
7:20 PM

DUMINICA,17.09.2017,PE TERENUL DIN LOCALITATEA BARNOVA,ORA 10.00,JUNIORII NOSTRI A1 AU INVINS CATEGORIC,CU SCORUL FINAL DE 12-0,LA PAUZA 6-0,ECHIPA SIMILARA CS STEJARUL BARNOVA ! JOCUL,CONTAND PENTRU ETAPA 3, A FOST CONTROLAT DE BAIETII NOSTRI CARE AU DOMINAT COPIOS DE LA INCEPUT PANA LA FINAL,SCORUL FIIND LIMITAT DE NUMEROASE OCAZII RATATE LA POARTA GAZDELOR( 4 BARE !) ,IN FATA UNUI ADVERSAR CARE A ARATAT PUTIN FOTBAL, MULTUMINDU-SE CU SIMPLA PREZENTA PE TEREN ! GOLURILE AU FOST REUSITE DE: PETRU VIERU-6, MARIAN CHIRIAC-2,MARIAN SUMANARIU-1,CRISTI GRIGORAS-1,  RARES BRESUG-1 SI  CATALIN TABUC-1  !                                                                                  ECHIPA FOLOSITA:Belibrov(Chiriac A.)-Raus,Sumanariu,Radu,Leonte(Grigoras)-Gavriluta(Morari),Hodea,Sima,Chiriac M.-Tabuc,Vieru(Bresug).                                           DE REMARCAT FAPTUL CA  ECHIPA NOASTRA A OBTINUT A TREIA VICTORIE DIN TOT ATATEA POSIBILE,INSTALANDU-SE PE PRIMA POZITIE,ACUMULAND MAXIMUL DE PUNCTE:9 SI UN GOLAVERAJ BUN  DE 18-2 ! DE ASEMENEA TREBUIE SUBLINIATA  POFTA DE GOL A LUI PETRICA VIERU,CARE A AJUNS DIN FUNDAS CENTRAL, ATACANT LA ACEST JOC,PROFITAND DE ABSENTA NEMOTIVATA A LUI MARIAN TASMOC SI DE ACCIDENTAREA LUI MARIAN SAVA; PRECUM SI REUSITA DE GENERIC TV A LUI MARIAN SUMANARIU CARE A REUSIT UN TRASOR DE EXCEPTIE DE LA 25 DE METRI,IN VINCLUL PORTII GAZDELOR,LA ULTIMA FAZA A PRIMEI REPRIZE !

FELICITARI BAIETI !

SI CEL MAI IMPORTANT

...

NU UITATI: SERIOZITATEA, DORINTA DE VICTORIE, AMBITIA SI MUNCA VA VOR ASIGURA UN VIITOR DEOSEBIT IN FOTBALUL DE PERFORMANTA !

Vizualizări: 2753 | Adăugat de: Andrew | Rating: 4.8/5