Vineri, 2017-04-28, 1:04 PM | Bine aţi venit Vizitator

CS LUCEAFARUL 2011 IASI

Principală » 2012 » Aprilie » 10 » UNA CALDA,UNA RECE LA JUNIORI B1:VICTORIE FACILA CU ASTRA RADUCANENI SI INFRANGERE IN FINALA CAMPIONATULUI CU LPS IASI !
7:20 PM

SAMBATA,22.04.2017,AR FI TREBUIT SA SE DISPUTE PE STADIONUL TINERETULUI, JOCUL CONTAND PENTRU ETAPA 4-RETUR, LA JUNIORI B1,IN CARE BAIETII NOSTRI AR FI INTALNIT ECHIPA ASTRA RADUCANENI ! DIN PACATE INSA PENTRU COMPETITIE ECHIPA OASPETE NU S-A PREZENTAT,CHIAR DACA A OCUPAT POZITIA 4 DUPA TUR,RETRAGANDU-SE DIN CAMPIONAT IN RETUR ! ASADAR VICTORIE FACILA 3-0 NEPREZENTARE,ECHIPA OBTINAND A TREIA VICTORIE DIN RETUR(ETAPA 1,CONTRA CSS PASCANI, A FOST AMANATA) !

MIERCURI,26.04.2017,INCEPAND CU ORA 12.30,JUNIORII NOSTRI B1 AU PIERDUT IN DEPLASARE , PRACTIC FINALA CAMPIONATULUI,INTR-UN JOC CONTAND PENTRU ETAPA 5-RETUR CU LPS IASI ! DIN PACATE OCUPANTA PRIMEI POZITII IN CLASAMENT S-A IMPUS CU SCORUL DE 5-1,LA PAUZA 1-1,DUPA UN JOC IN CARE AU AVUT LOC DOUA REPRIZE COMPLET DIFERITE:IN PRIMA PARTE BAIETII AU FACUT UN JOC BUN, IN FATA LIDERULUI,CONDUCAND DIN MINUTUL 15 ,PRIN REUSITA INSISTENTULUI MARIAN SAVA ! GOLUL EGALIZATOR A CAZUT LA ULTIMA FAZA A REPRIZEI LA O GRAVA EROARE DE ARBITRAJ,CAND LA O MINGE TRIMISA IN CAREU, PORTARUL RUSU A FOST BUSCULAT CLAR DE UN ATACANT ADVERS,PERMITAND INSCRIEREA FACILA !  DIN PACATE,IN A DOUA REPRIZA,BAIETII AU ACUZAT SOCUL PRIMIRII GRATUITE A GOLULUI GAZDELOR,CEDAND USOR PSIHIC,GAZDELE MAI PUNCTAND DE 4 ORI !                                                                                                                     ECHIPA FOLOSITA:Rusu-Raus(Gradinariu),Radu,Hodea,Leonte-Vieru(Manole),  Gavriluta,Sava S.,Sava M.-Abunei,Istrate(Lungu).                                                          DE REMARCAT FAPTUL CA ACEASTA DISPUTA DECISIVA PENTRU TITLU,A CAZUT INTR-UN MOMENT DIFICIL PENTRU ECHIPA NOASTRA CARE A AVUT UNELE PROBLEME: ACCIDENTAREA STUPIDA A CAPITANULUI DENIS SIMA CU 2 ZILE INAINTEA JOCULUI,JUCATORI NEREFACUTI DUPA ACCIDENTARI ANTERIOARE, SUBTIRIMEA LOTULUI(S-A APELAT LA BAIETI FARA PREGATIRE),LIPSA DE OMOGENITATE A LOTULUI(BAIETI NOI:Istrate,Gavriluta;COMBINAREA JUNIORILOR B1 CU A1),TERENUL SINTETIC NET AVANTAJOS GAZDELOR CARE SE PREGATESC IN PERMANENTA PE ACEASTA SUPRAFATA(LOVIREA MINGII),MANIERA CIUDATA SI ZELOASA DE ARBITRAJ  ! CEAS RAU,DAR CU TOTATE ACESTE PIEDICI BAIETII MERITA FELICITARI PENTRU ATITUDINEA CORECTA SI DORINTA DE VICTORIE,DEMONSTRAND CLAR CA ACEST JOC PIERDUT A FOST DOAR UN ACCIDENT,SCORUL FINAL NEREFLECTAND DESFASURAREA FORTELOR DIN TEREN !                                              ECHIPA NOASTRA OCUPA POZITIA SECUNDA IN CLASAMENT CU 10 VICTORII SI 2 INFRANGERI,ACUMULAND UN TOTAL DE 30 DE PUNCTE !                                      BRAVO BAIETI ! CAPUL SUS SI LA MUNCA,PENTRU A AJUNGE UNDE V-ATI PROPUS !

SI CEL MAI IMPORTANT

...

NU UITATI: SERIOZITATEA, DORINTA DE VICTORIE, AMBITIA SI MUNCA VA VOR ASIGURA UN VIITOR DEOSEBIT IN FOTBALUL DE PERFORMANTA !

Vizualizări: 2525 | Adăugat de: Andrew | Rating: 4.8/5